אפליקציה חובה לכל יהודי

תיקון

רוצה לקבל ברכה

אישית מהרב?

הורד עכשיו את אפליקציית

תיקון להתרשמות חינם!

לקבלת לינק ישיר
לחנות האפליקציות:

המספר שהזנת שגוי! אנא נסה שנית

בדקות הקרובות ישלח אליך סמס עם קישור להורדת האפליקציה בחינם

רוצה לקבל ברכה אישית מהרב?

הורד עכשיו את אפליקציית 'תיקון'
להתרשמות חינם!

המספר שהזנת שגוי! אנא נסה שנית

בדקות הקרובות ישלח אליך סמס עם קישור להורדת האפליקציה בחינם

אפליקציית תיקון – אז איך זה עובד ?


תמיכה טכנית: 03-7311811

 

הרבנים והמקובלים

מהו תיקון?

תיקון על פי תורת הקבלה – לתיקון עוונות וחטאים ועבור השפעות ועניינים הקשורים לגלגולים קודמים של נשמת האדם.

לידת תינוק היא מאורע קסום. חיים חדשים שבאים לעולם. באותו רגע של לידת תינוק נוצר עוד קסם נוסף: חיבור בין גוף גשמי לבין נשמה רוחנית.

מאותו הרגע חי האדם את כל חייו עם אותו חיבור מופלא.

לא תמיד מדובר במעשים שאנו מודעים להם ולקיומם, על פי תורת הקבלה קיים עולם 'גלגולי הנשמות' שבעקבותיו חווים בני האדם חוויות ועוברים תהליכים שאינם קשורים למעשיהם בגלגול ובתודעה הנוכחית – מפני שעליהם 'לתקן' עניינים הקשורים בשורש נשמתם.

ב'תיקון' מוזכר שמו של האדם לברכה בשמו ובשם אמו. הרב שעורך את התיקון מתפלל עבור האדם בהתייחסות לעניין הנדרש או באופן כללי.

תיקונים ברמות שונות פועלים ומשפיעים על הנרנח"י – 'נפש', 'רוח', 'נשמה', 'חיה', 'יחידה' של האדם (חלקי הרוחניות שבאדם) – בתפילה לפני בורא העולם שיפתח את מזלו של האדם ויעניק לו את הברכה המיוחלת.

המקובלים מסבירים גם שעשרים ושתיים אותיות האלפבית העברי הן "הדנ"א הרוחני" שמרכיב כל חומר. עשרים ושתיים אותיות אלה קיימות עוד טרם הבריאה והן מהוות צינור להעברת אנרגיה מהעולמות העליונים.

בכוחם של התיקונים לפעול בעולמות הנסתרים ולתקן את שורש הנשמה.

רבים הם האתגרים הניצבים על דרכו של כל אדם במהלך שנות חייו. קשיים של בריאות, פרנסה, פריון, זיווג וכדומה. האמונה היהודית המסורה לנו מדורי דורות מצביעה על כך שכל מעשה ומציאות בעולם הזה קשורים במישרין לאותו חיבור שבין המציאות הגשמית וממנו והלאה – לעולמות רוחניים שאינם נראים לנו ואינם מוכרים לנו.

קורה שהאדם נתקל במצב שבו השפע אינו מגיע אליו. הפרנסה 'נתקעת', הבריאות אינה תקינה, ולעיתים גם הזיווג המיוחל או תינוקות מתוקים אינם נראים באופק.

על פי תורת הקבלה במצב שכזה נדרשת 'פתיחה' ו'תיקון' – תפילה מיוחדת, מתן צדקה עבור 'פדיון הנפש' ולעיתים גם תעניות – עבור 'תיקון' מצבו הרוחני העליון של האדם – כפי שהוא משפיע במישרין על עולמו ומצבו הגשמיים.

כל זמן שהנר דולק אפשר עוד לתקן. כל עוד האדם חי כאן – בעולם הזה, יש באפשרותו לתקן את מצבו. אין מקום לייאוש! אין מקום לחידלון. לכל מצב ישנו 'תיקון' הולם ונכון.

כל אדם עושה בימי חייו מעשים שונים – טובים יותר וטובים פחות. לכל מעשה ומעשה ישנה השפעה עצומה על חיי האדם בהווה ובעתיד. ישנם מעשים שבכוחם 'לקלקל' ולפגוע ויש כאלה ש'מתקנים' בעולמות הרוחניים. בהיותם 'רוחניים' אין באפשרותנו לראות או להכיל במושגים המוכרים לנו – את הבנת הדברים הללו.

בספר הזוהר ובתורת הקבלה נכתבו הסברים להבנת הדברים במילים ומונחים שידועים ללומדי הקבלה, ככאלה הממחישים לשפתנו שלנו את הנעשה במימד הרוחני של קיום העולם.

כך לדוגמא מוזכרים "צינורות" רוחניים שדרכם עובר השפע המוענק לכל אחד ואחד כפי הראוי לו ובהתאם לעולמות הרוחניים שאליהם הוא קשור.

המקומות הקדושים בהם ניתן להתברך